fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Floryda: Kościół ostrzega. "Jesteśmy dobrze uzbrojeni"

Instagram
"Jesteśmy dobrze uzbrojeni" - taka informacja pojawiła się na drzwiach kościoła The River at Tampa Bay na Florydzie - informuje Fox News.

"Witajcie w kościele The River at Tampa Bay. To jest prywatna nieruchomość. Proszę odnotować, że nie jest to strefa wolna od broni palnej - jesteśmy dobrze uzbrojeni - każda próba (ataku) będzie odparta za pomocą śmiertelnie groźnej broni - tak, jesteśmy kościołem i bronimy naszych wiernych" - zdjęcie tabliczki o takiej treści umieścił na Instagramie jeden z pastorów. Pod przesłaniem widnieje podpis: Pastorzy. 

Przed kilkoma tygodniami w strzelaninie, do jakiej doszło w jednym z kościołów w Teksasie, zginęło 26 osób.

Pastor Allen Hawes w rozmowie z amerykańską telewizją podkreśla, że takie tabliczki wiszą na każdym wejściu do kościoła od ponad roku. Dodaje, że podczas każdego nabożeństwa w kościele są uzbrojeni ludzie.

- Jeśli ktoś myśli o tym, żeby przyjść tu i zrobić to (dokonać ataku - red.), tabliczki są formą odstraszania, ponieważ nie ukrywamy ich, tabliczki są dość duże, mają przekazać tym ludziom (potencjalnym napastnikom - red.), że chronimy naszych wiernych - mówi Hawes.

Pastor przekonuje też, że w ten sposób kościół wypełnia nauczanie Jezusa o tym, że należy dbać o tych oddanych mu pod opiekę.

Krytykom władz kościoła pastor Hawes odpowiada: Wolę mierzyć się z takimi głosami niż liczyć ciała.

Źródło: Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA