fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kościół Anglii potępił "leczenie homoseksualizmu"

123RF
Kościół Anglii wezwał władze do zakazania terapii mających na celu zmianę orientacji seksualnej. Przedstawiciele Kościoła potępili też takie praktyki jako "nieetyczne" i "potencjalnie groźne".

Po burzliwej debacie w czasie synodu anglikańskiego Kościoła Anglii, przyjął on stanowisko, że praktyka "leczenia homoseksualizmu" nie powinna mieć miejsca "we współczesnym świecie".

W przeszłości niektórzy duchowni Kościoła Anglii zachęcali osoby ze środowisk LGBT do udziału w modlitwach i podejmowania działań mających na celu "pozbycia się ich grzechu" - czyli orientacji homoseksualnej.

John Sentamu, arcybiskup York, stwierdził, że terapia zmierzająca do zmiany orientacji seksualnej jest "teologicznie nieuzasadniona, więc im szybciej zostanie zakazana, tym szybciej on będzie mógł spać spokojnie w nocy".

Z kolei arcybiskup Liverpoolu Paul Bayes stwierdził, iż orientacja homoseksualna nie jest ani przestępstwem, ani grzechem.

- Nie możemy zachęcać ludzi do leczenia, skoro nie są chorzy - podkreślił.

Za potępieniem tego typu terapii opowiedziało się 298 członków synodu - przeciw głosowało 74, 26 wstrzymało się od głosu.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA