fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Amerykańskie lotnisko wprowadza terapię końmi

Twitter
Northern Ohio Airport w Cinncinati w nietypowy sposób walczy ze stresem podróżnych. Żeby złagodzić strach, można się przytulić do miniaturowego konika.

Zwierzęta na amerykańskich lotniskach nie są niczym nowym. Oprócz powszechnie już stosowanej metody wykrywania przez psy narkotyków i innych nielegalnie przemycanych substancji, zwierzęta pełnią też inną rolę - uspokajają i rozluźniają zdenerwowanych podróżnych.

Jako pierwsze tę metodę zastosowało lotnisko w San Jose w Kalifornii, po ataku na World Trade Center we wrześniu 2001 roku. Od tego momentu wiele amerykańskich lotnisk zaprosiło do siebie psy, pełniące rolę terapeutów, a - jak się podkreśla - "zawsze inne" lotnisko w San Francisco na tym stanowisku zatrudniło... świnki. Amerykańskich lotnisk, które w ten sposób troszczą się o samopoczucie swoich klientów, jest już 30.

Kiedy  lotnisko w Cincinnati usłyszało o ofercie farmy Seven Oakes, zdecydowało się, że to miniaturowe koniki zajmą się uspokajaniem podróżujących. Konie mają doświadczenie - pracowały jako terapeuci w domach starców, ale też ze studentami podczas sesji egzaminacyjnych.

Przed kontaktem z pasażerami samolotów zwierzęta przeszły specjalne szkolenie, aby nie stresował ich tłum na lotniskach i panujący tam zwykle chaos.

Jak mówi właścicielka koników Lisa Moad, reakcja pasażerów na zwierzęta była fantastyczna. - Wiele osób dziękuje nam za ten pomysł, bo potrzebowały wsparcia przed wejściem na pokład samolotu.

Obecnie jako kandydaci na terapeutów rozpatrywane są osiołki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA