fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

CBA dotarło do archiwum tureckiego biznesmena

Burmistrz Artur W. i biznesmen Sabri B. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA
Fotorzepa, Dominik Pisarek
Zatrzymany kilka dni temu turecki biznesmen Sabri B. przez lata dokumentował swoje nieformalne pośrednictwo w załatwianiu spraw w warszawskich urzędach. Materiały przejęły służby - informuje Onet.pl

Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. oraz deweloper Sabri B. zostali zatrzymani przez CBA w ubiegłym tygodniu. Jak informowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, W. został zatrzymany na gorącym uczynku niedługo po przyjęciu 200 tys. zł łapówki. Według CBA, próbował ukryć pieniądze w garażu.

Wczoraj Rada Dzielnicy Włochy zdecydowała o odwołaniu Artura W. z pełnionej funkcji. Były burmistrz i deweloper od momentu zatrzymania przebywają w areszcie. 

Jak informuje Onet.pl, CBA przejęło archiwum biznesmena, które zawiera dokumenty, zdjęcia, nagrania oraz nośniki danych. Może to doprowadzić do kolejnych zatrzymań..

Podczas przeszukania w siedzibach firmy Sabriego B. służby natrafiły na obszerne prywatne archiwum. Biznesmen przez lata dokumentował swoją nieformalną działalność polegającą na korzystnym załatwianiu „trudnych spraw” w stołecznych urzędach. Korzystał przy tym z powiązań i wpływów także wśród polityków.

Przejętych materiałów jest tak dużo, że ich analiza potrwa nawet kilka tygodni. 

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA