fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gdańsk: Wyłudzenia w Parku Naukowo-Technologicznym. Akcja CBA

Fotorzepa, Marta Bogacz
Trwa dochodzenie dotyczące funkcjonowania w latach 2008-2016 grupy dokonującej m.in. oszustw na szkodę Skarbu Państwa i budżetu Unii Europejskiej poprzez składanie wniosków o dofinansowanie fikcyjnych projektów.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, grupa wyłudzała lub usiłowała wyłudzić nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA we współpracy w Prokuraturą Regionalną w Gdańsku.

Zatrzymano trzy kolejne osoby. Łącznie do tej pory zarzuty przedstawiono 12 oskarżonym. 

Agenci CBA zgromadzili materiał dowodowy świadczący o szeregu pozornych umów zawieranych pomiędzy trójmiejskimi spółkami oraz osobami związanymi z tymi firmami. Umowy te dotyczyły sprzedaży towarów w postaci sprzętu oraz usług informatycznych. Miało to na celu zawyżenie cen sprzętu przez spółkę działającą na terenie Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego będącego częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o., a także uzyskanie przez tą spółkę większego dofinansowania ze środków UE.

Jak ustalono, zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia około 14 mln złotych. Dwaj zatrzymani brali również udział praniu pieniędzy pochodzących z wyłudzenia, o wartości ponad 610 tys. złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA