fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

W Warszawie wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA

Fotorzepa, Jerzy dudek
Premier Mateusz Morawiecki zarządził wprowadzenie na terenie Warszawy pierwszego stopnia alarmowego ALFA oraz drugiego stopnia BRAVO-CRP. Decyzja związana jest z konferencją na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Na dwudniowy szczyt, który w środę rozpocznie się w Warszawie, przyjadą przedstawiciele z około 50 państw. W związku z tym na terenie Warszawy do piątku będą obowiązywały stopnie alarmowe.

Stopień alarmowy ALFA to informacja dla służb i administracji publicznej o zachowaniu szczególnej czujności. Szczególną ostrożność należy zachować podczas kontroli budynków użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi. O podejrzanych sytuacjach powinni informować również mieszkańcy Warszawy. ALF to pierwszy w czterostopniowej skali sygnał alarmowy.

Czytaj także: Netanjahu będzie w Warszawie mówił o Iranie

BRAVO-CRP to sygnał alarmowy dotyczący zagrożenia w cyberprzestrzeni. To drugi poziom w czterostopniowej skali.

W związku ze szczytem wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w stolicy. Mieszkańcy miasta spotkają się z utrudnieniami w okolicach Stadionu Narodowego, Starego Miasta i Placu Zamkowego. Ograniczenia zostaną również wprowadzone w pobliżu hoteli, w których zatrzymają się uczestnicy konferencji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA