fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Założył baner na pomniku Kaczyńskiego. Przeszukanie o 6 rano

Twitter
67-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej założył na pomnik Lecha Kaczyńskiego baner z napisem "Konstytucja". Policja o 6 rano dokonała przeszukania domu mężczyzny.

Jak informowaliśmy w czwartek, po odzianiu w koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek" pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, kolejny postument zyskał takie ubranie. Tym razem w Białej Podlaskiej.

Baner został nałożony na pomnik byłego prezydenta dziś w nocy. Około godziny 6 rano w tej sprawie interweniowała policja. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, by ustalić sprawcę zdarzenia.

Wieczorem funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 67-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska.

O interwencji policji mężczyzna mówi w rozmowie z radiem TOK FM. - W piątek po godz. 6.30 rano do mojego domu weszła policja. Żona siedziała na tarasie, z tyłu domu, gdy zobaczyła policjantów na terenie naszej posesji. Powiedzieli, że przyszli przeprowadzić przeszukanie, krzyczeli na nią m.in. że wyślą za mną list gończy. Nie mieli nakazu rewizji - wiem, że nie muszą mieć, ale powinni dostarczyć taki dokument już "po". Do dziś go nie dostarczyli - ani podpisanego przez prokuratora, ani przez sąd - przekazał.

67-latek powiedział, że funkcjonariusze policji szukali u niego w domu nośników danych i telefonów. - Policjanci nie zrobili dużego bałaganu, ale przeszukiwali szuflady, półki. Poszli też na górę, mimo że żona powiedziała im, że tam jest synowa po operacji i nasza 6-letnia wnuczka, które jeszcze spały. To nie miało znaczenia. Policja weszła na górę, dziecko się obudziło, zaczęło płakać, bo nie wiedziało, co się dzieje. Czy był naprawdę powód do takiego działania? - pyta.

Źródło: rp.pl/ TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA