fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Błaszczak: Złożyłem wniosek o nominacje generalskie

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w rozmowie w radiowej Jedynce poinformował, że wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem ws. nominacji generalskich.

- Termin zależy od prezydenta. Ale rzeczywiście rozmawialiśmy, ja odpowiedni wniosek złożyłem - powiedział Błaszczak pytany, czy możliwe jest wręczenie nominacji generalskich 1 marca - w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Błaszczak dodał, że kierownictwo ministerstwa obrony narodowej spotkało się z prezydentem. - Jestem w kontakcie szczególnie z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Przede wszystkim zmieniło się podejście. Jest porozumienie. Uważam że tak należy działać aby zwierzchnik sił zbrojnych miał możliwości konsultacji tych spraw, bo to prezydent konstytucyjnie jest odpowiedzialny właśnie za te sprawy - mówił minister.

Mariusz Błaszczak zastąpił na stanowisku szefa MON Antoniego Macierewicza w styczniu. Awanse oficerów zazwyczaj odbywają się przy okazji świąt — ale prezydent nie powołał generałów ani w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, ani w rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2017 r.

Źródło: qm
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA