fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

MON zaprasza noblistów i naukowców. Pierwszy - ojciec Jannigera

prof. Robert A. Schwartz
materiały prasowe MON
Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna cykl interdyscyplinarnych spotkań naukowych w formie wykładów i seminariów z laureatami Nagrody Nobla oraz światowej sławy naukowcami w dziedzinach nauk technicznych, medycyny, chemii i fizyki. Inauguracyjny wykład, wygłosi prof. Robert A. Schwartz, prywatnie ojciec Edmunda Jannigera.
Nowa inicjatywa MON dotyczyć będzie przede wszystkim tematyki najnowszych rozwiązań i światowych trendów rozwojowych w technice i technologii wpływających na przyszłość modernizacyjną sprzętu i uzbrojenia wojskowego, a także urządzeń technicznych  i możliwości ich stosowania w wojskowej służbie zdrowia.
Koordynacją projektu w MON pokieruje podsekretarz stanu prof. dr. hab. Wojciech Fałkowski.
Inauguracyjny wykład, jeszcze w grudniu, wygłosi prof. Robert A. Schwartz z Rutgers Medical School w New Jersey, prywatnie ojciec Edmunda Jannigera, obecnie współpracownika ministra Antoniego Macierewicza. Głośno o Jannigerze zrobiło się w listopadzie ubiegłego roku, gdy wyszło na jaw, że zaledwie 20-latek został doradcą szefa MON.
Warto przypomnieć, że profesor Schwartz już w 2010 roku wygłosił wykład w Wojskowym Instytucie Medycznym, na temat najnowszych doniesień z zakresu diagnostyki i leczenia mięsaka Kaposiego. Wizyta profesora spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA