fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Rosyjski siatkarz kolejny raz obraża Polaków

Karol Kłos zebrał pochlebne recenzje za występ w Lidze Narodów. Polska reprezentacja ukończyła turniej na trzecim miejscu
AFP
"Polską k..." nazwał reprezentanta Polski Karola Kłosa rosyjski siatkarz Aleksiej Spiridonow, który w przeszłości nazwał Polaków "zgniłym narodem". Polski Związek Piłki Siatkowej wystąpił do FIVB o podjęcie działań dyscyplinarnych.

Środkowy reprezentacji Polski w siatkówce, Karol Kłos, zamieścił na Twitterze link do artykułu, w którym cytowano pochlebną opinię o jego występie w Lidze Narodów. Aleksiej Spiridonow odpowiedział Kłosowi dwoma słowami. "Polska k..." - napisał. Gdy zareagowali na to polscy internauci, Rosjanin wdał się z nimi w wulgarną kłótnię. Z obu stron padały wyzwiska.

Wpis Spiridonowa został usunięty. W czwartek siatkarz umieścił na Twitterze kolejną wiadomość. "K..., dotknąłem tych Polaków, drugi dzień z rzędu zaśmiecają mi oś czasu" - napisał.

Polski Związek Piłki Siatkowej oświadczył na Twitterze, że w związku z obraźliwym wpisem Spiridonowa prezes związku Jacek Kasprzyk zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oraz Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej (WFW).

W 2014 r. Aleksiej Spiridonow spotkał się z falą krytyki po swoim zachowaniu na mistrzostwach świata.

Podczas meczu z Niemcami odwrócił się w stronę trybun i wykonał pod adresem kibiców gest imitujący strzelanie z karabinu maszynowego. Został za to ukarany zawieszeniem na dwa mecze.

Z kolei schodząc do szatni po meczu z Polską, Rosjanin opluł kibiców, do czego się nie przyznał. W rozmowie z rosyjskimi mediami powiedział, że zawsze myślał, że Polacy "to normalny naród", ale na turnieju przekonał się, iż Polacy to "zgniły naród".

W trzeciej fazie grupowej mistrzostw świata w 2014 r. polscy siatkarze pokonali Rosję 3:2 i awansowali do półfinału. Po porażce Rosjanom została walka o 5 miejsce. Po zwycięstwie 3:1 nad Brazylią mistrzami świata zostali Polacy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA