fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Morawiecki o aferze w MS: Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje

Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Minister Ziobro zareagował tak, jak powinien zareagować w sytuacji kiedy doszło do odkrycia nieprawidłowości - ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do ujawnionej w ubiegłym tygodniu akcji dyskredytowania sędziów przez urzędników resortu sprawiedliwości.

- Pan minister Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje. W dużych instytucjach, gdzie są zatrudnione tysiące ludzi, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, przecież nie można dokładnie określić, co w którym kącie jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły - mówił Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Dlatego minister Ziobro zareagował tak, jak powinien zareagować w sytuacji kiedy doszło do odkrycia nieprawidłowości - dodał premier.

Przypomnijmy, iż w ubiegły poniedziałek portal Onet.pl ujawnił, że od czerwca 2018 roku wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak koordynował akcję mającą na celu skompromitowanie co najmniej 20 sędziów sprzeciwiających się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, w tym prezesa „Iustitii" Krystiana Markiewicza, poprzez publikację anonimowych historii zawierających plotki oraz pogłoski na temat ich życia prywatnego.

Następnego dnia wiceminister Piebiak podał się do dymisji. Jednocześnie zapowiedział, że pozwie redakcję Onetu za publikację. Zdaniem ustępującego wiceministra portal "rozpowszechnia pomówienia" na jego temat, "oparte na relacjach niewiarygodnej osoby".

Czytaj także:

Źródło: Onet.pl, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA