fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Po wyroku TSUE vs rząd PiS: "Czarne chmury nad sądownictwem"

Fot. Marian Zubrzycki/Fotorzepa
- Turbulencje na szczytach wymiaru sprawiedliwości i w najważniejszych instytucjach sądowniczych najbardziej odczują zwykli ludzie, którzy liczą na szybkie i sprawiedliwe decyzje temidy – tak Wojciech Tumidalski komentuje orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, które uniemożliwiły sędziom odwoływanie się od decyzji rady w procesie wyboru członków Sądu Najwyższego. W drugiej części programu, Zuzanna Dąbrowska o spotkaniu dwóch prezesów, Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, czyli dlaczego Zjednoczona Prawica jest i pozostanie w stanie zawieszenia.

Dziś w programie także specjalny dodatek: premiera utworu "Beton" w wykonaniu "Zaawansowanego Zespołu Niespokojnych Nóg". Kapela założona przez dziennikarzy (byłych i obecnych) gra w szczytnym celu. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży debiutanckiego albumu "Pani Demia" zasilą konto pomocy dla Mariusza Wachowicza, dziennikarza PAP, który w 2015 r. miał wypadek i przechodzi skomplikowany proces rehabilitacji. Płytę można kupić składając zamówienie pod adresem mailowym zespołu - zznn.zespol@gmail.com. Można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia To Ma Sens (nr konta 19 1090 2851 0000 0001 2977 5390, tytuł wpłaty: Mariusz Wachowicz).

"Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg" tworzą: Piotr Śmiłowicz (dr) i Wojciech Krzyczkowski (bass i teksty), dziennikarze w Polskiej Agencji Prasowej (PAP), Wojtek Tumidalski (git, voc.) też był w PAP, w RH kontakt, ale od 2017 r. jest w Rzeczpospolitej. Paweł Żebrowski (git, voc.) też był w PAP, teraz jest rzecznikiem prasowym ZUS. Krzysztof Florczyk (keyb.) jest prawnikiem, zajmował się biznesem, wkrótce zostanie radcą handlowym na placówce dyplomatycznej w Chinach. Piotrek był perkusistą licealnego zespołu, który stał się później znany pod nazwą Róże Europy (wtedy już bez niego), Paweł grał w grupie Main Street, Wojtek K. w latach 90. zasilał stołeczne punkowe składy Aleja Szucha i No Name, a Wojtek T. był harcerzem i grywał w znanej w Wałbrzychu grupie Siostry Elżbietanki. Teksty na naszej płycie "Pani Demia" to w większości dzieło Wojtka Krzyczkowskiego.

"Rzecz W Tym", wtorek, 2 marca 2021 r. Prowadzi Cezary Szymanek.

Źródło: podcasty.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA