fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Przełom w sprawie szefowej pseudokibiców Cracovii. Magdalena K. zostanie wydana Polsce

Magdalena K.
Magdalena K. zostanie wydana Polsce - zdecydował Sąd Najwyższy Słowacji
policja.pl
Magdalena K. - domniemana przywódczyni gangu krakowskich pseudokibiców, podejrzewana między innymi o przemyt dużej ilości narkotyków - zostanie ostatecznie wydalona do Polski.

Sąd Najwyższy Słowacji uznał, że nie ma przeszkód, by wobec kobiety zastosować Europejski Nakaz Zatrzymania i by odpowiedziała za swe czyny przed polskim sądem.

Jak podaje RMF FM, sąd w Bańskiej Bystrzycy 29 września odrzucił wniosek adwokatów, ale obrońcy odwołali się od tego orzeczenia. Teraz Sąd Najwyższy Słowacji ostatecznie zgodził się na wydanie kobiety polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Magdalena K. została zatrzymana w lutym na Słowacji w miejscowości Zwoleń. Kobieta zmieniła wygląd, kolor włosów i w trakcie przesłuchania utrzymywała, że nie jest tą osobą, za którą się ją uważa.

Kobieta trafiła tam po półtorarocznej ucieczce przed polskimi śledczymi. Według polskiej prokuratury kobieta miała kierować gangiem kiboli - zorganizowaną grupą przestępczą, w której działało kilkadziesiąt osób. Gang składał się głównie z pseudokibiców Cracovii.

32-latka była poszukiwana od listopada 2018 roku na podstawie listu gończego, zaś w lutym 2019 za kobietą wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Otrzymała także czerwoną notę Interpolu, która oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań w celu aresztowania i ekstradycji.

Z wnioskiem o ekstradycję K. natychmiast wystąpiła polska prokuratura. Natomiast obrona kobiety od początku przekonywała sąd o problemach z praworządnością w Polsce, które uniemożliwiłyby jej sprawiedliwy proces.W maju adwokaci Magdaleny K. złożyli w jej imieniu wniosek o udzielenie azylu politycznego.

Kobieta dwukrotnie podejmowała próby uzyskania w Sądzie Okręgowym w Krakowie listu żelaznego, który umożliwiałby jej odpowiadanie z tzw. "wolnej stopy" do czasu prawomocnego wyroku. Te wnioski zostały odrzucone.

Gang Magdaleny K. przemycił - według śledczych - z Holandii do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 mln zł, oraz 120 kg kokainy wartej około 4,3 mln euro.

Magdalena K. miała przejąć kierownictwo nad gangiem pseudokibiców po zatrzymaniu w 2017 roku jej partnera Mariusza Z. Kobiecie grozi do 15 lat więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA