Sądownictwo

Gdańsk: Podawali środki psychoaktywne w drinkach

123RF
Ponad 20 osób zatrzymała policja w nocnym klubie w Gdańsku. Podczas akcji ujawniono środki psychoaktywne w drinkach.

Kilkudziesięciu policjantów, a także prokurator, biegli i funkcjonariusze krajowej administracji skarbowe j weszli w nocy do jednego z klubów ze striptizem w centrum Gdańska przy ul. Długi Targ.

To była zaplanowana akcja dotycząca oszustw w klubie. Do policji od dłuższego czasu docierały informacje, z których wynikało że klientom klubu podawano w drinkach środki psychoaktywne, a potem naciągani na znaczne kwoty.

- To była największa, operacja na Pomorzu wymierzona w proceder oszustw dokonywanych w nocnych klubach – mówi Aleksandra Siewert, z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi zatrzymali 22 osoby, głównie kobiety, pracownice, ale też menadżerkę klubu. Trafili do komisariatu,gdzie dziś będą przesłuchiwane.

Od klientów pobierana były krew i mocz do badań, bo środki po upływie doby znikają z organizmu i później są niewykrywalne.

Chemicy na miejscu badali wszelkie podejrzane substancje, które zabezpieczono w klubie. Pierwsze badania potwierdziły w serwowanych drinkach obecność środków psychoaktywnych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL