fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Gang podrabiał żel do prania

Podrobione towary przejęte przez policję
materiały policji
Sześć osób, które zajmowały się produkcją i sprzedażą podrobionego żelu do prania, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP.

Zabezpieczono 13,5 tony preparatu. Jak podaje policja, straty międzynarodowego koncernu sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych.

Do zatrzymań doszło na terenie województwa wielkopolskiego, natomiast w województwach lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim przeszukano firmy, które miały związek z działalnością gangu.

Wśród zatrzymanych są osoby w wieku od 30 do 55 lat W jednej z firm w Wielkopolsce policjanci znaleźli podrabiane żele do prania, szampony i maszynki do golenia.

Wszystkie te wyroby miały znaki towarowe znanych ogólnoświatowych marek, których straty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.

Oszuści wykorzystywali do tego m.in. oryginalne opakowania światowego producenta, które napełniali żelami wytwarzanymi z własnych składników. Artykuły te miały niższą skuteczność.

Żele trafiały do sprzedaży hurtowej, ale też do detalistów. Czterech z sześciu zatrzymanych osób usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Poza tym będą odpowiadać za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakiem towarowym, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 75 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Jak mówią policjanci sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA