fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Nie będzie aresztu dla byłej prezes Wisły

Fotorzepa, Piotr Guzik
Poznański sąd zdecydował, że była prezes Wisły Marzena S. nie trafi na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Kobieta może wyjść na wolność, po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych - informuje Onet.

Jak podaje Onet, Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonywała przestępstw gospodarczych związanych z wyrządzeniem szkody w mieniu Wisła Kraków S.A. w łącznej kwocie ponad siedmiu milionów złotych, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania powstania szkody majątkowej w wysokości ponad dwóch i pół miliona złotych w związku z zawarciem niekorzystnych umów o realizacje usług na rzecz klubu.

Postępowanie związane jest także z zaniechaniem wypłat wynagrodzeń poszczególnym zawodnikom grającym w klubie. Stało się to przyczyną rozwiązania kontraktów ze stratą finansową Klubu Sportowego Wisła Kraków S.A., oraz doprowadzeniem do przyznania członkom Zarządu Wisła Kraków S.A. zawyżonych wynagrodzeń, nadto przywłaszczenia kwoty 824.100 zł.

10 września funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w tej sprawie cztery osoby: byłą prezes Wisły Marzenę S, byłego wiceprezesa klubu Roberta S., byłego członka Rady Nadzorczej, byłego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A. oraz  Annę M., żonę jednego z liderów kiboli Wisły, Grzegorza Z.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA