fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Anna Nowacka-Isaksson: Nieszczególnie poważne maltretowanie

Sprawca przestępca
Adobe Stock
Sprawcy uszłyszeli wyroki za brutalny gwałt i znęcanie się nad nastolatkami przez całą noc na cmentarzu, a także za nadużycie procedury sądowej.

21-latek otrzymał dziewięć lat więzienia, 18-latek zaś pięć i pół roku ze względu na swój wiek. Ulga przysługuje bowiem młodocianym przestępcom do 21. roku życia. Obaj odsiedzą dwie trzecie wyroku.

Według sądu pierwszej instancji w Solna, gdy nastolatkowie, z których jeden ma 15, a drugi 16 lat, nie chcieli kupić narkotyków, sprawcy obrabowali ich z komórek i portfeli, i porwali na cmentarz. Tam dźgali nożem w nogi, rozebrali do naga, związali ich, włożyli kneble do ust i opaski na oczy. Jednego brutalnie zgwałcili, przypalili zapalniczką.

Czytaj także: Szwecja: obrzezał chłopców pistoletem spawalniczym

Obydwu zmusili do leżenia w dołach, które przykryli gałęziami. Byli kopani i bici łopatą. Sprawcy grozili pogrzebaniem żywcem, że zabiją ich i ich rodziny, jeżeli zgłoszą sprawę na policję. Żądali też gotówki.

Ofiary wyswobodziły się z rąk swoich katów, gdy ci nad ranem oddalili się od cmentarza ok. 60 m. Wówczas poprosiły o pomoc prz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA