fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Szumowski: Zwiększenie liczby mszy zasadne i sensowne

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Na pojawiające się w przestrzeni publicznej pytania o zamknięcie kościołów jako miejsc, w których gromadzą się duże liczby wiernych, minister zdrowia odpowiada: Nie ma potrzeby.

We Włoszech, kraju najmocniej w Europie dotkniętym epidemią koronawirusa, zdecydowano o zamknięciu kościołów i odwołaniu wszelkich uroczystości religijnych, łącznie z pogrzebami.

Polski episkopat z kolei opracował wytyczne, według których powinno być więcej mszy niedzielnych, aby w kościołach nie gromadzono się tłumnie.

„W obecnej sytuacji pragnę przypomnieć, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Podczas konferencji prasowej, na której premier i ministrowie jego gabinetu ogłosili zamknięcie szkół i innych placówek oświatowych oraz kulturalnych - muzeów, teatrów i kin, padło pytanie o ewentualne zamknięcie kościołów.

- Nie ma potrzeby - odpowiedział minister zdrowia. Zaznaczył, że w związku z dynamicznym rozwojem sytuacja jest monitorowana, ale zwiększenie liczny mszy, o czym zdecydował episkopat, jest  "zasadne i sensowne". Ułatwi bowiem zachowanie bezpiecznego dystansu 1 metra między wiernymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA