fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki: Materiał "Faktów" TVN to szczyt manipulacji

Fotorzepa, Robert Gardziński
Premier Mateusz Morawiecki na Twitterze stwierdził, że w swoim materiale "Fakty" TVN w podły sposób zestawiły ludzi o nieposzlakowanej opinii z przestępcami. W ten sposób komentował materiał, w którym pojawiła się poprzednia premier Beata Szyło i były szef MON Antoni Macierewicz.

W wieczornym wydaniu "Faktów" TVN wyemitowano materiał na temat reportażu, który ukazał się w programie "Superwizjer". 

Dotyczył on Olgierda L., przywódcy klubu motocyklowego o nazwie Bad Company. Członkowie jego grupy pojechali do zniszczonej przez wichurę miejscowości Rytel. Na miejscu przypadkowo spotkali ówczesnych członków rządu: premier Beatę Szydło, ministra obrony Antoniego Macierewicza i ministra środowiska Jana Szyszkę. Nagranie z tego spotkania zamieścili na Facebooku.

Materiał skomentował dziś na Twitterze była premier Beata Szydło.

Swój głos w tej sprawie zabrał również premier Mateusz Morawiecki. "Po obejrzeniu "Faktów" TVN, w których zaatakowano Premier Beatę Szydło, zastanawiam się, w którą stronę idzie dziennikarstwo. Czy można w tak podły sposób zestawiać ludzi o nieposzlakowanej opinii z przestępcami? Szczyt manipulacji. Może zajmie się tym Rada Etyki Mediów?" - napisał szef rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA