fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

KPRM opublikuje dziś listę lotów premiera Tuska i premier Kopacz

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że dziś zostanie opublikowana lista lotów byłych premierów: Donalda Tuska i Ewy Kopacz. - Myślę, że na tym ta dyskusja może się nie skończy, ale będzie powoli wygasać - powiedział.

- Ten serial warto zakończyć. Oczywiście opinia publiczna ma prawo żeby poznać te informacje dotyczące przelotów najważniejszych osób w państwie. Opublikowaliśmy listę lotów premiera Morawieckiego, wczoraj premier Szydło. Dzisiaj KPRM opublikuje listę lotów premier Kopacz i premiera Tuska - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Michał Dworczyk.

- Myślę, że na tym ta dyskusja może się nie skończy, ale będzie powoli wygasać. W piątek przedstawimy projekt ustawy i mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu ta ustawa przez parlament zostanie przyjęta - dodał szef KPRM.

Już wcześniej KPRM opublikowała listę służbowych lotów premiera Mateusza Morawieckiego i premier Beaty Szydło. To pokłosie kontrowersji wokół lotów samolotami rządowymi byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który - jak się okazało - latał rządowym samolotem w towarzystwie rodziny lub polityków PiS, a w jednym przypadku, co przyznał sam Kuchciński - samolotem, którym przyleciał do Rzeszowa wracała do Warszawy jego żona, chociaż marszałka nie było na pokładzie.

8 sierpnia marszałek Kuchciński zapowiedział swoją dymisję, którą złożył na posiedzeniu Sejmu 9 sierpnia. Nowym marszałkiem Sejmu została Elżbieta Witek.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA