fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Róża Thun: Premier przedstawił Polskę jako kraj mafii i złodziei

Fotorzepa/ Piotr Wittman
Europosłanka PO Róża Thun oskarżyła premiera Mateusza Morawieckiego o przedstawienie Polski w złym świetle podczas debaty w Parlamencie Europejskim.

Rewolucja gospodarcza, bezpieczeństwo, sprawiedliwość społeczna, a przede wszystkim powrót Europy do wartości judeochrześcijańskich.

Tak w telegraficznym skrócie można byłoby streścić przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego wygłoszone w Parlamencie Europejskim w ramach debaty o przyszłości Europy, przyszłości Unii Europejskiej. Pytanie czy Europa ów projekt kupi – szczególnie w czasie, gdy z jej instytucjami prowadzimy dość poważny spór. Obserwując środową debatę po wystąpieniu polskiego premiera można w to wątpić.

Czytaj także: Morawiecki w PE: Chcecie przykładu? Patrzcie na Polskę

Wystąpienie szefa polskiego rządu skrytykowali europosłowie PO i PSL. "Jeżeli ktoś robił dzisiaj czarny PR to premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił Polskę w PE jako kraj mafii i złodziei. Sama debata była pełna komplementów dla społeczeństwa, które walczy o nasze wspólne wartości" - powiedziała Róża Thun.

"Tu było wiele pięknych słów o Polsce, o Polakach, o polskiej konstytucji, o polskiej Solidarności. To była debata, która napawała nas dumą, jeśli chodzi o dorobek Polski. Była to jednocześnie ostra krytyka nadużyć władzy PiS" - skomentował Janusz Lewandowski.

"Dla mnie nie ulega najmniejszej wątpliwości, że prezes Jarosław Kaczyński ze swoimi pomocnikami premierem Morawieckim, prezydentem Dudą i swoim zapleczem, nie mówiąc tego wprost, rozpoczął proces wyprowadzania Polski z UE i to jest największe zagrożenie dla naszej przyszłości" - ocenił Jarosław Kalinowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA