fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Czym PiS zdobywa wyborców

PAP/Radek Pietruszka
Walka z korupcją, sprawy społeczne i stanowisko wyborców - tymi elementami Prawo i Sprawiedliwość najbardziej punktuje u swoich wyborców. Najniżej oceniają oni politykę zdrowotną i zagraniczną rządu PiS - wynika z sondażu dla "Gazety Prawnej".

Jak wskazuje sondaż przeprowadzony na panelu badawczym Ariadna, wyborcy partii rządzącej najwyżej cenią elementy polityki rządu, których wspólnym mianownikiem - jak tłumaczy minister w KPRM Paweł Szefernaker - jest  bezpieczeństwo w różnych jego przejawach. A to, jego zdaniem, oznacza, że "kierunek działań rządu został dobrze nakreślony".

Cztery najwyżej oceniane działania gabinetu Beaty Szydło to "walka z korupcją" (24,1 proc.), "polityka społeczna i socjalna" (20,8 proc.), "polityka wobec uchodźców" (18,1) i "zapewnienie Polakom poczucia stabilności" (16,6 proc.).

Nisko wyborcy oceniają politykę zagraniczną - i tę wobec Unii Europejskiej, i ogólną. Wysoko ocenia ją odpowiednio 6,2 i 4,8 proc. ankietowanych.

Zdecydowanie krytycznie respondenci oceniają politykę zdrowotną rządu Beaty Szydło. Krytycznie ocenia ją 21,9 proc. z nich. Również działania na polu edukacji nie cieszą się uznaniem wyborców - 19,7 proc. ocenia j negatywnie. Niemal tyle samo, bo 19,3 proc. badanych krytycznie podchodzi do działań związanych z obroną narodową.

Omówienie sondażu - "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Źródło: Gazeta Prawna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA