fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Tygodnik "Polityka": Minister Krzysztof Tchórzewski podał się do dymisji

Fotorzepa, Robert Gardziński
Minister energetyki Krzysztof Tchórzewski podał się do dymisji - dowiedział się tygodnik "Polityka".

Tchórzewski będzie pierwszym ministrem odwołanym ze stanowiska w rządzie Beaty Szydło.

Sam Tchórzewski zdementował te doniesienia: - Ktoś mi podkłada świnie - stwierdził w rozmowie z RMF FM. - Zamiast mnie pytać o takie rzeczy, jak to się stało, że spiąłem banki, inwestorów, górników, społeczeństwo lokalne ze sobą i potrafiłem zrobić to, do czego się kilka lat nie udawało doprowadzić to mnie się pyta w tej chwili, czy ja się z tego powodu, że mi się udało, podałem do dymisji - oburzał się. Zapewnił też, że "nic takiego (jak jego dymisja - red.) nie miało miejsca".

Tchórzewski dementował też pogłoski, jakoby dymisja miała być związana z tym, że był współpracownikiem PRL-owskich służb specjalnych. - Pierwszym którym mnie zweryfikował był Antoni Macierewicz w 1992 roku. Nie rozumiem, o co komuś chodzi. To jest bardzo nieładne - podkreślił.

Z kolei w rozmowie z PAP minister dodał, że dziś ma swój "wielki dzień". - Udało mi się doprowadzić do powstania wielkiej grupy górniczej - dodał.

Z kolei na oficjalnym profilu Ministerstwa Energii na Twitterze pojawił się wpis o treści: "Dzisiaj jest dzień mojego sukcesu, nie dymisji!".

"Polityka" zapowiada jednak, że do dymisji dojdzie w najbliższych dniach, tak aby dziś informacją o odwołaniu ministra "nie psuć wizerunkowych skutków ogłoszenia decyzji o powstaniu Polskiej Grupy Górniczej".

Tchórzewski w latach 80. działał w opozycji demokratycznej, pełnił tam funkcję przewodniczącego siedleckiego oddziału Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" (od 1981 r.). W latach 1990–1992 pełnił funkcję wojewody siedleckiego. Od 1993 roku był prezesem zarządu spółki akcyjnej Inter-Poligrafia.

W latach 1994–1997 był dyrektorem spółki Srebrna. W rządzie Jerzego Buzka (1997–2001) pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej.

Od 1990 do 1999 roku Tchórzewski należał do PC - był wiceprezesem tej partii w latach 1993-1997, oraz prezesem PC w latach 1997-1999. Od 2004 roku należy do Prawa i Sprawiedliwości, zasiadał w komitecie politycznym tej partii.

16 listopada 2015 roku Tchórzewski powołany został na ministra bez teki w rządzie Beaty Szydło. 1 grudnia 2015 roku został powołany na urząd ministra energii.

Źródło: Tygodnik
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA