fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawni poszukiwani

sxc.hu
Z roku na rok rośnie zatrudnienie osób niepełnosprawnych na tzw. otwartym rynku. Sprzyja im poprawa koniunktury oraz rozwój agencji specjalizujących się w rekrutacji takich pracowników.

Na koniec sierpnia tego roku firmy działające na tzw. otwartym rynku pracy (w odróżnieniu od zakładów pracy chronionej) zatrudniały ponad 113 tys. niepełnosprawnych pracowników, o ponad 17 tys. albo prawie o jedną piątą więcej niż średnio w całym ubiegłym roku. W porównaniu z 2009 r. oznacza to ponaddwukrotny wzrost zatrudnienia.

Wpływa na to nie tylko poprawa sytuacji na rynku pracy, ale również rosnąca liczba agencji zatrudnienia, które specjalizują się w rekrutacji i delegowaniu do firm niepełnosprawnych pracowników. Ich rozwój wspierały przepisy – agencje zatrudnienia mające co najmniej 30 proc. załogi ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą zaoferować firmom, do których delegują pracowników, aż 80-proc. ulgę we wpłatach na PFRON.

W biurze i fabryce

– Staramy się zachęcić pracodawców z otwartego rynku pracy do przyjmowania osób z niepełnosprawnością, ale jednocześnie bierzemy na siebie ryzyko związane z ich rekrutacją...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA