fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Szymon Hołownia: Donald Tusk wie, że już nie będzie 40 proc. dla PO

PAP/Radek Pietruszka
- Dla mnie sojusz Polski 2050 wyłącznie z PO jest trudny do wyobrażenia. Podstawowym scenariuszem dla nas zawsze będzie to, idziemy do wyborów sami - mówi lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia traktuje powrót do polskiej polityki byłego premiera Donalda Tuska jako "wyzwanie". - Wchodzi zawodnik wagi ciężkiej. Dla mnie wyzwanie jest czymś pozytywnym. Jest czymś, z czym trzeba się zmierzyć i mnie to cieszy, bo tylko wtedy się rozwijasz. Tusk nie wrócił na białym koniu, wrócił na piechotę - powiedział lider Polski 2050.

- Boję się polityki zmienianej w metafizykę, gdzie zamienia się walkę dobra ze złem, partie zmieniają się w kościoły, a liderzy w mesjaszy, bo to jest walka o niebo, która może zakończyć się piekłem - mówił.

Hołownia przekonuje, że były dla niego jasne dwa rozwiązania. Rozpad PO lub budowanie się wokół nowego lidera. - Trzaskowski byłby innego rodzaju wyzwaniem. Byśmy szli w opowieść, która jest bliska mnie, o nowym pokoleniu. Po drodze rozsypałaby się Platforma, ponieważ nie wytrzymałaby wyjścia Trzaskowskiego. Pytanie, ile ludzi z PO by wziął - mówił.

- Dzisiaj wrócił Tusk i wiemy jaką wizję zaproponował: idziemy bić się z PiS-em o śmierć i życie - dodał.

Lider Polski 2050 podkreślił, że po rozmowach z Polakami jego ugrupowanie wie, że ludzie "nie chcą być zapisywani na kolejną wojnę polsko-polską". 

- Przypuszczam, że Tusk już wie, że nie będzie 40 proc. dla PO, że nie będzie Platformy - hegemona opozycji - powiedział Hołownia. - Odbieram to tak: Przychodzę, pomogę wam się uporać z PiS-em, a później rządźcie się sami - dodał.

Hołownia powiedział, że za wcześniej jest na budowanie koalicji z Platformą Obywatelską. - Dla mnie sojusz Polski 2050 wyłącznie z PO jest bardzo trudny do wyobrażenia. Przy szerszym bloku z innymi ugrupowaniami płaci się koszty. My to wszyscy wiemy. Każdy coś zyskuje, ale też się dużo traci - mówił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA