fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja w 2020 wystrzeli sześć rakiet międzykontynentalnych

ISC Kosmotras
Dowódca rosyjskich wojsk rakietowych generał Siergiej Karakajew zapowiedział, że w 2020 roku Rosja przeprowadzi sześć prób z użyciem rakiet międzykontynentalnych (ICBM).

W rozmowie z "Czerwoną gwiazdą", oficjalnym dziennikiem rosyjskiego resortu obrony, gen. Karakajew stwierdził, że pięć z sześciu rakiet zostanie wystrzelonych z kosmodromu Plesieck (znajduje się 180 km na południe od Archangielska).

Gen. Karakajew przypomniał też, że rosyjskie wojska rakietowe w 2019 przetestowały pięć razy pociski strategiczne - trzy wystrzelono z kosmodromu Plesieck, a dwa - z poligonu wojskowego Kapustin Jar (w północno-zachodniej części Obwodu astrachańskiego).

ICBM, czyli pociski międzykontynentalne to pociski mające zasięg ponad 5500 km.

Przed kilkunastoma dniami gen. Karakajew, również na łamach "Czerwonej gwiazdy" przekonywał, że Jars, pociski międzykontynentalne piątej generacji, którymi dysponuje Rosja to "rakiety reprezentujące najnowsze osiągnięcia nauki i technologii", a "zastosowane w nich rozwiązania techniczne sprawiają, że przechwycenie jej przez istniejące systemy obrony przeciwrakietowej jest nie tylko bardzo skomplikowane, ale wręcz fizycznie niemożliwe".

RS-24 Jars to rosyjski pocisk międzykontynentalny, który wszedł do służby w 2010 roku. Szacuje się, że zasięg rakiet Jars osiąga 11000 km. Jedna rakieta może przenosić do 6 głowic atomowych.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA