fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Sondaż: 49 proc. Rosjan chce pracować cztery dni w tygodniu

stock.adobe.com
49 proc. Rosjan popiera projekt premiera Dmitrija Miedwiediewa, który proponuje skrócić tydzień pracy w Rosji do czterech dni. 31 proc. Rosjan jest przeciw - wynika z sondażu przeprowadzonego przez serwis rekrutacyjny Superjob, którego wyniki przytacza TASS.

20 proc. ankietowanych nie ma zdania w kwestii długości tygodnia pracy.

Sondaż przeprowadzono w sierpniu 2019 roku na grupie 1600 pracujących Rosjan mających więcej niż 18 lat.

33 proc. ankietowanych spędziłoby dodatkowy wolny dzień ze swoją rodziną i dziećmi. 20 proc. Rosjan poszukałoby w takim wypadku drugiej pracy. 16 proc. planuje odpoczynek na dodatkowy wolny dzień, a 15 proc. oddałoby się podnoszeniu kwalifikacji, nauce i poznawaniu obcych języków.

7 proc. w wolnym czasie wykonywałoby obowiązki domowe, 7 proc. spędzałoby wolny czas na świeżym powietrzu, 4 proc. oddałoby się swojemu hobby a 2 proc. podróżowałoby i uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych.

76 proc. Rosjan twierdzi, że pracę, którą wykonują w pięć dni, da się wykonać w cztery dni.

Premier Miedwiediew polecił ministrowi pracy i pomocy socjalnej, aby przedstawił swoje stanowisko ws. wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy w Rosji do 30 września 2019 roku.

Na forum Międzynarodowej Konferencji Pracy Miedwiediew uzasadniał skracanie tygodnia pracy potrzebą walki z wypaleniem zawodowym.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA