fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rolnictwo

Rolnicy z AgroUnii w Biedronce podmienili jabłka. Teraz są naprawdę polskie

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Lider AgroUnii Michał Kołodziejaczak, wraz z innymi producentami warzyw i owoców, weszli do jednej z Biedronek w Warce i podmienili jabłka na polskie.

Rolnicy z AgroUnii w Biedronce podmienili jabłka. Teraz są naprawdę polskie

Lider AgroUnii Michał Kołodziejaczak, wraz z innymi producentami warzyw i owoców, weszli do jednej z Biedronek w warce i podmienili jabłka na polskie.

To protest polskich rolników, którzy nie zgadzają się na wprowadzanie błąd klientów. sieć Biedronka sprzedawała niemieckie jabłka oznaczone jako "produkt polski".

"Dopiero co Biedronka sprzedawała w promocji ziemniaki z Niemiec, reklamowane jako polskie, dziś w sklepie w Warce (zagłębie produkcji jabłek) znaleźliśmy jabłka m.in. z Portugalii, oznaczone jako polskie" - napisano we wpisie AgroUNII w mediach społecznościowych. Na stronie jest też nagranie z akcji rolników z szef tej organizacji - Michałem Kołodziejczakiem.

Michał Kołodziejczak zapowiedział, że AgroUnia nie będzie biernie przyglądać się takim sytuacjom i interweniować zawsze, gdy jakaś sieć będzie wprowadzać w błąd konsumentów, oferując im zagraniczne owoce lub warzywa, oznaczone jako produkty z Polski.

Akcji rolników nie zapobiegła interwencja ochrony Biedronki. Rolnicy podmienili niemieckie jabłka na polskie. Michał Kołodziejczak podkreślił, że ta sytuacja nie jest winą pracowników sieci handlowych, ale firmy, która prowadzi taką politykę handlową.

Po podmienieniu jabłek rolnicy opuścili Biedronkę pozostawiając w niej polskie jabłka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA