fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rolnictwo

Wielki protest rolników w Warszawie. Szykuje się „oblężenie stolicy”

AgroUnia Śrem, Facebook
W środę, 6 lutego o godzinie 10.00 ma rozpocząć się w Warszawie protest rolników. Demonstranci najpierw będą protestować przed Pałacem Prezydenckim, a następnie ruszą przez miasto, blokując główne drogi stolicy.

Rolnicy z całej Polski szykują się dziś na kolejne oblężenie stolicy. Zbiórka odbywa się na Placu Defilad od godziny 8.00 do 10.00. Stamtąd demonstranci ruszą pod Pałac Prezydencki, gdzie ma się spotkać z nimi prezydent Andrzej Duda. Uczestnicy strajku liczą na rozmowy z głową państwa, ponieważ minister rolnictwa nie przystał na ich postulaty. 

Czytaj także: Polscy producenci mięsa na skraju paniki 

Organizatorem protestu jest zrzeszająca rolników AgroUnia, na której czele stoi Michał Kołodziejczak. Organizacja odpowiedzialna jest także za strajk rolników pod koniec stycznia tego roku, który spowodował duże utrudnienia na drogach. Lider grupy nazywa dzisiejszy protest „oblężeniem Warszawy” i zapowiada jeszcze liczniejsze przybycie rolników. 

„Walka o dobrą przyszłość polskich rolników”

Tylko z samej Wielkopolski ma przybyć dzisiaj do Warszawy ponad tysiąc demonstrantów. Rolnicy z samego rana wyruszyli na podbój stolicy, meldując „gotowość do walki o dobrą przyszłość polskich rolników” - jak piszą na grupie na Facebooku.

Protest u prezydenta

Zgodnie z zapowiedzią, rolnicy przybyli o godzinie 10.00 pod Pałac Prezydencki, by rozmawiać z Andrzejem Dudą. Na szyldach widnieją takie hasła, jak „Tylko jeden człowiek w Polsce może odmienić nasze losy”, „Obrona rynku krajowego przed niekontrolowanym napływem żywności z zagranicy” czy „Nie doprowadźcie nas do obłędu”. Protestujący nieśli także trumnę z napisem „Polskie rolnictwo”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA