Reprywatyzacja w Warszawie

Sondaż: Gronkiewicz-Waltz szkodzi PO

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ponad połowa ankietowanych uważa, że prezydent Warszawy negatywnie wpływa na wizerunek Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Zdania, że Gronkiewicz-Waltz szkodzi wizerunkowi Platformy jest 53 proc. ankietowanych. 38 proc. respondentów uważa, że nie ma ona żadnego wpływu na odbiór PO, a tylko 9 procent pytanych twierdzi, że prezydent stolicy wpływa na wizerunek PO pozytywnie

Sondażownia pytała Polaków o ich opinie na temat komisji weryfikacyjnej, która ocenia prywatyzację w Warszawie. W kwestii jej skuteczności Polacy podzieleni są niemal równo - 38 proc. pytanych uważa, że komisja sprawę wyjaśni, 35 - że nie, a 27 proc. nie ma na ten temat zdania.

W grupie sceptycznej co do efektywności komisji dominują zwolennicy PO, 81 procent ankietowanych jest zdania, że komisja nie spełni swojego zadania, a 88 proc. z nich uważa, że powołanie komisji służy wyłącznie interesom politycznym. Tego samego zdania jest też 74 proc. zwolenników Nowoczesnej, 69 proc. - Kukiz'15, a nawet 26 proc. zwolenników PiS.

Ankietowani są zdania, że najbardziej na wyjaśnieniu afery prywatyzacyjnej zależy Prawu i Sprawiedliwości (42 proc), a najmniej - PO.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1056). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

Omówienie sondażu - Wirtualna Polska

Źródło: Wirtualna Polska

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL