fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Zandberg: Kaczyński robi to specjalnie, zmienia temat

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Od wczorajszego wieczora (rozmawiamy o awanturze w Sejmie), zamiast rozmawiać o tym jak (minister zdrowia Łukasz) Szumowski nie poradził sobie z zarzutami. Jarosław Kaczyński swoim wulgarnym zachowaniem zmienił temat - mówił w TVN24 lider Razem, poseł klubu Nowa Lewica Razem, Adrian Zandberg.

W czasie debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, gdy posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka przedstawiała z mównicy sejmowej uzasadnienie wniosku, Borys Budka, szef PO, zwrócił uwagę m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten stoi plecami do przemawiającej z mównicy posłanki.

Na słowa Budki, że Sejm nie jest "folwarkiem" Kaczyńskiego, prezes PiS miał wypowiedzieć słowa "Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział".

Zandberg pytany o tę sytuację stwierdził, że - jego zdaniem - "Kaczyński robi to specjalnie".

- Za każdym razem, gdy PiS jest w kłopotach, wychodzi Kaczyński, kogoś obraża, na kogoś nakrzyczy, zachowa się wulgarnie - a my wszyscy zaczynamy rozmawiać o tym, zamiast o tym, co jest dla PiS-u niewygodne - mówił lider Razem.

- Na tę przynętę znaczna część opinii publicznej się łapie, a pan Kaczyński zaciera ręce - dodał Zandberg. - Nagle znika w tle to, co jest problematyczne dla PiS-u, czyli odpowiedzialność Szumowskiego za to co działo się w Ministerstwie Zdrowia - ocenił.

Polityk zwrócił uwagę, że od wczoraj media informują tylko o awanturze w Sejmie. - Zniknęła gdzieś sprawa 20 mld których brakuje w budżecie NFZ, zniknęła kwestia maseczek, spekulacyjnych cen, a wszyscy rozmawiamy o tym że Kaczyński nazwał kogoś w brzydki sposób - ubolewał.

- Nie będę panu Kaczyńskiemu dawać satysfakcji i zajmować się jego wystąpieniami - podsumował.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA