fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

11 tys. radców prawnych w Warszawie

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Po poniedziałkowym ślubowaniu liczba radców prawnych w izbie warszawskiej wzrosła do ponad 11 tys.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie powiększyła się o 474 radców prawnych. To efekt najlepszych w historii rezultatów egzaminu radcowskiego przeprowadzanego w OIRP w Warszawie. W 2017 roku wynik pozytywny na egzaminie radcowskim osiągnęło w Warszawie 81,5% zdających. Rezultaty pokazują, że zdecydowanie lepiej poradziły sobie osoby, które ukończyły aplikację radcowską – w tej grupie wynik pozytywny osiągnęło 86,5 % zdających.

Aplikacja w Izbie warszawskiej uchodzi w środowisku prawniczym za najtrudniejszą aplikację w kraju. – Wychodzimy z założenia, że im bardziej wymagające szkolenie, tym lepsi aplikanci i później lepsi radcowie prawni. Rynek ciągle potwierdza, że mamy rację – mówił podczas uroczystości ślubowania, dziekan Rady OIRP w Warszawie, Włodzimierz Chróścik.

– Mimo bardzo trudnej sytuacji zawodowej profesjonalnych pełnomocników, warszawscy radcy prawni radzą sobie dobrze. Mimo ciągle zbyt wąskiego rynku usług prawnych, mnogości projektów legislacyjnych, bardzo dużej konkurencji – radcowie prawni cieszą się coraz większym uznaniem, prowadzą ciekawe sprawy, rozwijają swoje kancelarie i firmy i przede wszystkim zmieniają świat na lepsze, dzieląc się swoją wiedzą oraz budując świadomość prawną w społeczeństwie - podkreślał Chróścik.

Źródło: OIRP Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA