fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kanada: Żołnierz podał kolegom ciastka z marihuaną podczas ćwiczeń

PAP/EPA
Kanadyjski artylerzysta usłyszał zarzuty za rzekome podanie babeczek z marihuaną jednostce artyleryjskiej podczas ćwiczeń.

Z dokumentów przedstawionych w sądzie wynika, że członkowie jednostki doświadczyli nagłych ataków paranoi, zmęczenia i dezorientacji. Żołnierze nie byli świadomi, że babeczki, które zjedli, były wypełnione środkami psychoaktywnymi.

Sąd wojskowy poinformował, że kilku żołnierzy nie było wstanie prawidłowo obchodzić się z bronią i materiałami wybuchowymi.

To pierwszy przypadek, by członek Kanadyjskich Sił Zbrojnych został oskarżony o podawanie marihuany kolegom bez ich zgody.

Mężczyźnie postawiono w sumie 18 zarzutów, w tym osiem dotyczy podawania szkodliwej substancji, dziewięć postępowania ze szkodą dla dobrego porządku i dyscypliny oraz jednym zarzutem zachowania się w sposób haniebny.

Do podania narkotyku doszło w 2018 roku w Centrum Szkolenia Bojowego CFG Gagetown w południowo-zachodniej części Nowego Brunszwiku.

Oskarżony od 2011 roku służy w armii. Członkowie jego oddziału, którzy zaczęli zgłaszać niepokojące objawy, zostali przyjęci przez personel medyczny.

Źródło: CTV News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA