fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Szwecja: Sprzed komisariatu skradziono figury policjantów

mino21 - stock.adobe.com
Szwedzki deweloper oferuje nagrodę pieniężną za informacje, które pozwolą na odnalezienie posągów policjantów, skradzionych sprzed... komisariatu.

Dwa posągi z brązu, zwane „Vaktaren” (strażnik) i „Poliskonstapeln” (policjant) od 1934 roku strzegły bramy byłego komisariatu policji w mieście Malmoe. Firma deweloperska Riksbyggen przekształca obecnie komisariat w mieszkania, ale jej szefostwo uważa, że figury były ważną częścią historii budynku.

- Chcemy szanować historię i zachować jak najwięcej istniejącego dziedzictwa - powiedział w rozmowie z agencją AFP Emil Nilsson, kierownik projektu.

Posągi zginęły już kilka miesięcy temu. Na żaden ich ślad dotąd nie natrafiono. W tej sytuacji Riksbyggen zaoferował nagrodę w wysokości 10 000 koron szwedzkich (równowartość ok. 4,4 tys. zł) dla każdego, kto zgłosi się z informacjami i okaże się, że doprowadzą one do odnalezienia figur.

Riksbyggen w stylu policyjnych ogłoszeń poinformowal, że ostatnio widziano „Vaktarena” w płaszczu, czapce i drewniakach, podczas gdy „Poliskonstapeln” nosił standardowy mundur policyjny z 1926 roku, płaszcz w paski i buty.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA