fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Ksiądz skazany za owinięcie nastolatka folią bąbelkową

stock.adobe.com
Ksiądz z Michigan został skazany na 60 dni aresztu za owinięcie nastolatka folią bąbelkową i bezprawne pozbawienie go wolności - informuje ABC News.

Ksiądz Brian Stanley przyznał się do winy dwa miesiące temu. Teraz sąd hrabstwa Allegan skazał go na 60 dni aresztu za nielegalne pozbawienie wolności nastolatka.

Stanley był oskarżony o owinięcie nastolatka folią bąbelkową i taśmą klejącą w schowku na środki czystości znajdującym się w Kościele pw. Św. Małgorzaty. Ksiądz zakleił oczy i usta chłopca taśmą klejącą i zostawił go w schowku samego na godzinę - wynika z ustaleń prokuratury.

Prokuratura stwierdziła, że działania księdza miały "podtekst seksualny". Ksiądz ma na 15 lat trafić do rejestru pedofilów.

- Pan Stanley wykorzystał przewagę jaką miał nad ofiarą i dziś za to odpowiada - oświadczyła prokurator generalna Michigan Dana Nessel.

Adwokat duchownego, Michael Hills oświadczył, że jego klient żałuje tego, co zrobił. Sam Stanley nie zabierał głosu na sali sądowej.

Hills podkreślił, że jego klient po "incydencie z 2013 roku poddał się leczeniu". - Po leczeniu zdał sobie sprawę, że przenosił doznane przez siebie traumy na inne osoby - dodał.

Adwokat podkreślił, że nie ma dowodu na to, iż działania księdza miały podtekst seksualny.

Sprawa Stanleya ujrzała światło dzienne, gdy śledczy zaczęli analizować dokumenty katolickiej diecezji w Kalamazoo. Diecezja miała dwa razy informować policję o oskarżeniach pod adresem księdza - w 2013 i 2017 roku, ale - jak informuje AP - nie ma o tym śladu w aktach.Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA