fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Meksyk: Aresztował syna "El Chapo". Policjant zamordowany

Ovidio Guzmán López, syn "króla narkotyków" Joaquina "El Chapo" Guzmana, został zatrzymany na krótko
AFP PHOTO / CEPROPIE / HO
Oficer policji, który aresztował syna "króla narkotyków" Joaquina "El Chapo" Guzmana, został zamordowany na parkingu przed centrum handlowym. Wystrzelono w jego kierunku ponad 150 pocisków.

Do zabójstwa doszło w środę w Culican w stanie Sinaloa na zachodzie Meksyku. Słynące z przemocy miasto jest siedzibą kartelu "El Chapo", Sinaloa.

Na nagraniu z kamer monitoringu widać czerwony samochód, podążający za białym nissanem oficera policji. Policjant zaparkował przed centrum handlowym w dzielnicy Las Moras. Wtedy z czerwonego auta wysiadło dwóch napastników, którzy następnie otworzyli ogień w kierunku oficera. Sprawcy wystrzelili ponad 150 razy, po czym wsiedli do samochodu i odjechali. Atak trwał pół minuty.

Policja poinformowała, że zabity był oficerem od sześciu lat. Został przedstawiony jako Eduardo.

W październiku Eduardo brał udział w aresztowaniu Ovidio Guzmána Lópeza, syna "króla narkotyków" Joaquina "El Chapo" Guzmana. Po zatrzymaniu syna swego przywódcy, członkowie kartelu "El Chapo" wyjechali na ulice Culican uzbrojeni w broń maszynową, otwierając ogień i podpalając samochody. Doszło do walk z siłami bezpieczeństwa. Zginęło 13 osób. W obawie przed dalszym rozlewem krwi władze postanowiły wypuścić syna "El Chapo".

Fala przemocy związanej z kartelami narkotykowymi w Meksyku nie słabnie. Seria zabójstw i podpaleń wstrząsnęła miastem Ciudad Juárez na północy kraju. Według władz, fala zbrodni miała odciągnąć służby biorące udział w akcji w stanowym więzieniu.

W poniedziałek w zasadzce zorganizowanej prawdopodobnie przez kartel narkotykowy w stanie Sonora na północy kraju zginęło sześcioro dzieci i trzy kobiety z amerykańskiej mormońskiej społeczności.

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador odrzuca możliwość ponownego wypowiedzenia wojny kartelom. Jego strategia nie doprowadziła do zmniejszenia liczby ofiar przemocy w kraju.4

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA