fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Gorzów: Pomnik znanego duchownego obrzucony śmieciami

Pomnik ks. Witolda Andrzejewskiego odsłonięto w październiku 2018 roku
Stiopa [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Nieznane osoby w nocy z piątku na sobotę obrzuciły śmieciami pomnik ks. Witolda Andrzejewskiego, kapelana "Solidarności" w Gorzowie Wielkopolskim, który wspierał środowiska opozycji antykomunistycznej.

Pomnik duchownego odsłonięto w październiku zeszłego roku. Figura stanęła w pobliżu Białego Krzyża "Solidarności", znajdującego się przy murach katedry. Ksiądz Andrzejewski był inicjatorem odczytanego w parafiach Gorzowa listu krytykującego wprowadzenie stanu wojennego. Współorganizował też pomoc dla internowanych i uwięzionych. Był Honorowym Obywatelem Gorzowa, został też odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy obrzucili pomnik duchownego śmieciami - poinformowało Radio Gorzów. Potwierdził to proboszcz katedry Zbigniew Kobus.

- Grupa nieznanych - jeszcze nieznanych - sprawców, bo policja została poinformowana o tym fakcie, zebrała z pobliskich śmietników nieczystości i obrzuciła nimi pomnik honorowego obywatela Gorzowa ks. prałata Witolda Andrzejewskiego. Jest to czyn haniebny, zasługujący na potępienie - ocenił w rozmowie z Radiem Gorzów poseł Jarosław Porwich z koła Wolnych i Solidarnych.

- W sobotni poranek grupa parafian uprzątnęła pomnik i bezpośrednie otoczenie. Sprawa została zgłoszona na policję i mam nadzieję, że osoby, które dopuściły się tego haniebnego czynu, zostaną odszukane, ukarane. Nie można tolerować, w mojej ocenie, takich aktów wandalizmu, takich aktów nienawiści - dodał Porwich.

Źródło: rp.pl/ Radio Zachód
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA