fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Parkland: Ostrzegali FBI przed zamachowcem. Nie zrobiono nic

AFP
FBI było w styczniu informowane o niepokojącym zachowaniu Nicalasa Cruza. Śledczy nie interweniowali w tej sprawie. Nastolatek w środę zastrzelił w szkole na Florydzie 17 osób.

Do tragedii doszło w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland. 19-letni Nicolas Cruz otworzył ogień do uczniów i nauczycieli w swojej szkole. W wyniku zamachu zginęło 17 osób, a kilkanaście zostało rannych.

Jego koledzy mówią, że Cruz od dawna interesował się bronią. Był raczej typem samotnika i już wcześniej sprawiał problemy.

O niepokojącym zachowaniu nastolatka mówi gubernator Florydy. Rick Scott przekazał, że poinformowano w styczniu FBI o możliwości przeprowadzeniu ataku. Do śledczych dotarła informacja o fascynacji bronią nastolatka. Zgłaszający brali pod uwagę również niepokojące wpisy, które Cruz zamieszczał na portalach społecznościowych.

Federalne Biuro Śledcze nie interweniowało w tej sprawie. Po zamachu śledczy próbują ustalić, czemu zignorowano to zgłoszenie. Dla gubernatora jest to za mało i żąda dymisji osób, które miały wpływ na tę decyzję.

Szpital, do którego trafili ranni odwiedził prezydent Donald Trump i jego małżonka Melania.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA