fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Meksyk przestaje produkować piwo Corona. Efekt decyzji rządu

Bloomberg
Meksykański koncern Grupo Modelo poinformował, że czasowo zawiesza produkcje piwa Corona oraz innych piw produkowanych na eksport do 180 krajów na całym świecie. Według nowych zasad produkcja piwa nie została uznana za "niezbędną" dla gospodarki i rząd nakazał na czas pandemii zamknąć zakłady.

Rząd meksykański ogłosił w tym tygodniu stan zagrożenia zdrowia i zarządził zawieszenie działalności firm i zakładów "nieistotnych", po tym, jak liczba przypadków koronawirusa w kraju przekroczyła 1000.

W czwartek w Meksyku zanotowano 1510 przypadków infekcji i 50 zgonów.

Browar poinformował, że zawiesza produkcje od niedzieli 5 kwietnia aż do odwołania zakazu przez władze, a proces ograniczania produkcji już został wdrożony. Grupo Modelo poinformował, że jeśli władze uznają, że browary mogą jednak działać, to jest w stanie w każdej chwili podjąć produkcję. Koncern poinformował, że 75 proc. pracowników w nim zatrudnionych pracuje zdalnie.

Produkcja napoi alkoholowych nie została uznana za rząd w Meksyk za "istotne dla funkcjonowania państwa", mimo, że rolnictwo i produkcja żywności są uważane za niezbędne.

Czytaj także: Ludzie mylą meksykańskie piwo z koronawirusem

Koncern Grupo Modelo, który jest częścią globalnego Anheuser-Busch InBev, jest właścicielem 11 browarów w Meksyku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA