fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Restaurator dostał 30 tysięcy zł kary. Nie zamknie lokalu

Otwarta restauracja mimo zakazów
AFP
Sanepid nałożył 30 tysięcy złotych kary na właściciela restauracji, który otworzył lokal mimo zakazów. - To śmiech, żenada i drwienie z przedsiębiorcy - stwierdził przedsiębiorca.

Coraz więcej przedsiębiorców w całej Polsce otwiera swoje biznesy mimo rządowych zakazów. Do zbuntowanych właścicieli restauracji i hoteli dołączają kolejne branże, w tym fitness. Otwarte lokale w czasie lockdownu spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony Polaków. Z badania firmy PMR wynika, że aż 45 proc. rodaków wyraża poparcie dla przedsiębiorców, a 37 proc. rozumie przesłanki do ich protestów.

Mimo to na nieposłusznych przedsiębiorcach wiszą olbrzymie kary - rząd zapowiadał w połowie stycznia, że za złamanie przepisów trzeba będzie zapłacić nawet do 30 tys. zł. I rzeczywiście, takie kary zostały już wymierzone w pierwszych przedsiębiorców.

Najwyższą grzywną ukarany został między innymi właściciel Black Dave Restaurant w Ostrowie Wielkopolskim, który 17 stycznia otworzył swój lokal gastronomiczny mimo zakazów dla branży, twierdząc, że formalnie do restauracji zapraszani są „testerzy jedzenia”. Już w tym samym dniu zawitał do niego sanepid z policją, a dwa dni później otrzymał 30 tys. zł kary.

Przedsiębiorca mówi jednak, że nie zamierza ani zapłacić kary, ani zamknąć lokalu, i stale odwiedzają go klienci.

- Przynieśli mi tylko decyzję o ukaraniu i od tego czasu się nie pokazali (sanepid - red.). Oni zresztą są moim zdaniem świadomi, że ich działania są bezprawne - stwierdził w rozmowie z Business Insider Polska.

- Dlaczego na przykład w marketach nie obowiązują takie same obostrzenia jak u nas? Wystarczy pójść w godzinach szczytu do sklepu i widzimy kilkadziesiąt osób w jednej kolejce. To śmiech, żenada i drwienie z przedsiębiorcy. Dlatego chciałbym, żebyśmy wszyscy się zjednoczyli i pokazali, że nie pozwolimy na bezprawne działania - dodał.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA