fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Prawybory w USA: Bloomberg News nie zajmie się Bloombergiem

AFP
Agencja prasowa Bloomberg News poinformowała w niedzielę, że nie będzie prześwietlać swojego założyciela i byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, po tym jak poinformował on w niedzielę, że będzie ubiegać się o nominację prezydencką w organizowanych przez Partię Demokratyczną prawyborach - informuje Reuters. Bloomberg News nie będzie też zajmować się rywalami Bloomberga w prawyborach.

Bloomberg News będzie natomiast nadal zajmować się prezydentem USA Donaldem Trumpem i dokona rewizji swojej polityki wobec Bloomberga, jeśli ten wygra prawybory - poinformował redaktor naczelny agencji, John Micklethwait w notatce skierowanej do pracowników.

Michael Bloomberg w niedzielę oficjalnie włączył się w prawybory w Partii Demokratycznej - obecnie o nominację prezydencką Partii Demokratycznej ubiega się 18 kandydatów.

"Będziemy kontynuować tradycję, zgodnie z którą nie prześwietlamy Mike'a (jego rodziny i fundacji) i rozszerzymy tę samą politykę na jego rywali w prawyborach u Demokratów" - napisał Micklethwait w notatce.

Dodał, że agencja będzie nadal zajmować się Trumpem i jego administracją jako "obecnym rządem".

Wybory prezydenckie w USA odbędą się jesienią 2020 roku. Faworytem prawyborów w Partii Demokratycznej był jak dotąd Joe Biden, były wiceprezydent USA.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA