fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Balon "Baby Trump" zniszczony podczas wizyty prezydenta

AFP
Ogromny balon "Baby Trump", który stał się symbolem dla przeciwników amerykańskiego prezydenta, został pocięty w mieście Tuscaloosa w stanie Alabama.

Kilkadziesiąt osób zebrało się w Monnish Park, protestując przeciwko wizycie prezydenta na meczu Alabama-LSU. Wiele osób zabrało ze sobą transparenty. Obok protestujących stał balon "Baby Trump". Wypełniona helem podobizna prezydenta została przecięta nożem przez nieznanego sprawcę. 

Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę. Hoyt Deau Hutchinson trafił do aresztu. Może wyjść na wolność po wpłaceniu 2500 dolarów kaucji.

Zdaniem funkcjonariuszy działanie mężczyzny było zaplanowane. Kilka godzin przed zdarzeniem umieścił na Facebooku nagranie i poinformował o swoich zamiarach.

Mierzący ponad 6 metrów wysokości balon przypominający Donalda Trumpa w niemowlęcej pieluszce stał się globalnym symbolem protestu przeciwko prezydentowi. Aktywiści z Londynu po raz pierwszy wypuścili balon w 2018 roku, aby zaprotestować przeciwko wizycie Trumpa w Wielkiej Brytanii. 

Zaprojektowane przez Matta Bonnera repliki balonu pojawiły się również we Francji, Argentynie, Irlandii i Danii.

Źródło: Yahoo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA