fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Amerykanie uważają, że Trump pogarsza stosunki rasowe

AFP
Ponad połowa Amerykanów twierdzi, że prezydent Donald Trump pogorszył stosunki rasowe. Dwie trzecie osób uważa, że od ostatnich wyborów prezydenckich bardziej powszechne stało się mówienie rasistowskich rzeczy.

Sondaż na temat konfliktów rasowych przeprowadził Pew Research Center.

58 proc. Amerykanów uważa, że stosunki rasowe w USA są złe, a 56 proc. ankietowanych jest zdania, że Trump doprowadził do pogorszenia tej sytuacji.

Dla porównania, 25 proc. osób uważało, że stosunki rasowe pogorszył poprzedni prezydent Barack Obama.

Dodatkowo 65 proc. respondentów twierdzi, że od momentu rozpoczęcia prezydentury przez Donalda Trumpa, stało się bardziej powszechne wyrażanie rasistowskich poglądów.

Biały Dom uważa, że Trump regularnie potępia rasizm. "Prezydent wyrażał się niezwykle jasno i konsekwentnie. Wielokrotnie potępiał nienawiść i rasizm we wszystkich jego formach, czy to w USA, czy gdziekolwiek indziej - powiedziała w zeszłym miesiącu rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Sanders.

63 proc. Amerykanów uważa, że spuścizna niewolnictwa wpływa na pozycję czarnoskórych. Zgodziło się z tym stwierdzeniem 84 proc. Afroamerykanów i 58 proc. białych mieszkańców kraju.

Sondaż przeprowadzono na grupie 6637 Amerykanów w dniach 22 stycznia - 5 lutego.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA