fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Kandydatka na prezydenta: Trump w 2020 r. może nie być wolnym człowiekiem

AFP
Ubiegająca się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w 2020 roku, senator Elizabeth Warren stwierdziła, że w czasie wyborów prezydenckich za rok, Donald Trump może już przebywać w areszcie.

- Do 2020 roku Donald Trump może nie być nawet prezydentem - powiedziała Warren na spotkaniu z wyborcami w Cedar Rapids (Iowa). - Może nawet nie być wolną osobą - dodała.

To pierwsza tak ostra wypowiedź Warren pod adresem Donalda Trumpa, odkąd stworzyła ona tzw. komitet eksploracyjny, co jest wstępem do startu w prawyborach prezydenckich Demokratów.

- To co wydarzy się w 2020 roku zdeterminuje kierunek, w którym pójdzie nasz naród, nasze społeczeństwo - powiedziała Warren dodając, że Ameryka przechodzi obecnie "groźny moment".

- Każdego dnia jest rasistowski tweet, tweet pełen nienawiści, często mroczny i odrażający - powiedziała senator odnosząc się do aktywności Trumpa na Twitterze.

- I co my, kandydaci, aktywiści, prasa, z tym zrobimy? Pozwolimy, aby używał tego do dzielenia nas? - pytała.

Warren przekonywała jednocześnie, by nie skupiać się na samym Trumpie, ale na tym co zrobić, aby naprawić kraj.

- Donald Trump nie jest jedynym problemem, jaki mamy. Donald Trump jest symptomem zepsutego systemu - stwierdziła Warren.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA