fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump spotka się z Kim Dzong Unem na początku 2019 roku

AFP
- Spotkanie zostanie przesunięte na termin na początku przyszłego roku - powiedział prezydent Donald Trump, pytany o kolejny szczyt z udziałem jego i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

W czerwcu prezydent Trump i Kim Dzong Un spotkali się na szczycie w Singapurze. Najpierw przez 40 minut rozmawiali w cztery oczy, później z udziałem przedstawicieli swoich rządów. Na zakończenie szczytu obaj przywódcy podpisali wspólny dokument, w którym zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Waszyngton dodatkowo zobowiązał się do zapewnienia gwarancji bezpieczeństwa dla swojego dawnego wroga.

Trump, pytany w środę przez media o postępy w rozmowach z Koreą Północną, odpowiedział, że "jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wychodzi".

- Nie spieszymy się. Sankcje są cały czas aktywne. Pociski i rakiety zostały wstrzymane 0- mówił Trump.

- Bardzo chciałbym zlikwidować sankcje. Zrobiliśmy większy postęp, niż przez poprzednie 70 lat. Nikt inny nie mógł zrobić tego, co zrobiłem - dodał amerykański prezydent.

Trump dodał też, że jego spotkanie z Kim Dzong Unem zostało przesunięte na "jakiś termin na początku przyszłego roku".

Wcześniej w środę poinformowano, że planowane na czwartek spotkanie w Nowym Jorku sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo z wysokiej rangi urzędnikiem Korei Północnej Kim Jong Czolem zostało przełożone na nieokreślony termin. Departament Stanu nie podał powodów zmiany.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA