fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Londyn: Karol i William odmówili spotkania z Trumpem

AFP
Syn i wnuk królowej Elżbiety II, książęta Karol i William, odmówili uczestniczenia w spotkaniu z prezydentem USA. Choć wizyta Donalda Trumpa była robocza, a nie oficjalna, fakt, że królowa przyjęła go sama, uważany jest za zastanawiający.

Kiedy Donald Trump wraz z Pierwszą Damą przyjechali do Windsoru - królowa przyjęła ich sama.

Wiadomo było, że Elżbiecie II nie będzie towarzyszyć mąż, który kilka miesięcy temu z powodu stanu zdrowia wycofał się z życia publicznego. Jednak od tego momentu to zwykle albo książę Karol, albo książę William zastępowali męża królowej u jej boku.

Tym razem zarówno syn, jak i wnuk królowej odmówili udziału w spotkaniu.

Choć gabinet premier May tłumaczył, że wizyta Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii była jedynie wizytą roboczą, a nie oficjalną, to jednak nieobecność członków rodziny królewskiej uważana jest za wyrażenie dezaprobaty wobec amerykańskiego przywódcy.

Czytaj także: Trump o królowej Elżbiecie: niesamowita kobieta

Zwłaszcza że, jak przypominają doświadczeni dworzanie, wizyta poprzedniego prezydenta USA Baracka Obamy wraz z małżonką, wyglądała zgoła inaczej. W kwietniu 2016 roku Barack i Michelle Obama zostali przyjęci przez parę królewską bardzo ciepło.

Obamowie zjedli wówczas obiad z królową i księciem Filipem,  a następnie spotkali się na prywatnej kolacji z księciem Williamem i jego żoną Catherine, oraz z księciem Harrym.

Źródło: newsweek.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA