Prezydent USA

Bizneswoman zostanie nową ambasador USA w Polsce

Siedziba Departamentu Stanu
AgnosticPreachersKid (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Georgette Mosbacher ma być nową ambasador USA w Polsce - informuje Onet.

Mosbacher w przeszłości zasiadała w narodowym komitecie Partii Republikańskiej - odpowiadała tam za finanse, była też pierwszą kobietą stojącą na czele stowarzyszenia republikańskich gubernatorów.

Mosbacher organizowała zbiórki na kampanie wyborcze republikańskich kandydatów w wyborach od lat 90-tych. W prawyborach w 2000 roku była szefową kampanii ubiegającego się o prezydencką nominację Johna McCaina. Organizowała też zbiórki na kampanię prezydencką George'a W. Busha w 2004 roku.

W latach 90-tych Mosbacher założyła własne przedsiębiorstwo - Georgette Mosbacher Enterprises - zajmujące się m.in. doradztwem finansowym.

Obecnie ambasadorem w Polsce jest Paul W. Jones, który został wyznaczony na to stanowisko w 2015 roku jeszcze w czasie prezydentur Baracka Obamy.

Mosbacher od dziesięcioleci była podporą republikanów w zdominowanym przez demokratów Nowym Jorku, mieście obecnego prezydenta. Tu w luksusowym mieszkaniu przy V Avenue (Piątej Alei) organizowała legendarne przyjęcia z udziałem największych tego świata, od George’a W. Busha po Margaret Thatcher, króla Juana Carlosa czy największych aktorów Hollywood. Mosbacher była zaproszona już na 40. urodziny Trumpa. Od tego czasu stale utrzymywali kontakt. Szczególny znak zaufania: miliarder pozwala jej zabrać na pokład swojego samolotu dwa psiaki, choć ma podobno obsesję na punkcie nieskazitelnej czystości - pisał w listopadzie Jędrzej Bielecki.

Źródło: Onet

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL