fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Atak hakerski na konto mailowe Michała Dworczyka - prokuratura wszczęła śledztwo

Michał Dworczyk
Michał Dworczyk
PAP/ Paweł Supernak
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo dotyczące ataku hakerskiego na skrzynkę mailową Michała Dworczyka pełniącego funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – jak informuje Polska Agencja Prasowa.

Postępowanie przygotowawcze ma prowadzić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która miała przekazać Prokuraturze wszystkie zgromadzone w tej sprawie materiały.

Śledztwo wszczęto w sprawie bezprawnego wykorzystywania danych w postaci loginu i hasła do poczty elektronicznej ministra. Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia w przedziale od trzech miesięcy do pięciu lat za to przestępstwo – art. 269b.

Czytaj też:

Hakerzy zaatakowali skrzynkę Dworczyka. Szef KPRM wydał oświadczenie

Wiadomości i informacje zostały ujawnione na jednym z kanałów w serwisie społecznościowym Telegram. Jak mówił Michał Dworczyk, część z nich została sfałszowana, a część wykradziona z prywatnej skrzynki. Ofiarami ataków została również rodzina ministra.

Premier Mateusz Morawiecki określił sprawę jako „nowe oblicze współczesnej wojny". Nie jest to jednak pojedyncza sytuacja – w ostatnim czasie doszło do wielu innych ataków na konta skrzynek pocztowych założonych na portalu Wirtualna Polska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA