fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Piłka nożna a prawo - Stephan El Shaarawy oskarżony o pobicie

Stephan El Shaarawy
ANSA
Włoski piłkarz, Stephan El Shaarawy został oskarżony o pobicie przez mężczyznę, który próbował ukraść jego samochód.

Piłkarz mimo, że nie został powołany do włoskiej reprezentacji piłki nożnej na Euro 2020, to nie marnuje czasu i przygotowuje się do nowego sezonu Serie A pod okiem nowego trenera José Mourinho. 

Zawodnik będzie musiał jednak znaleźć trochę czasu na przesłuchania oraz rozprawy sądowe. 

Czytaj też:

Wyrok dla byłego piłkarza, Michała Ż.

Chilijczyk, Jose Carlos Sagardia oskarżył El Sharaawy'ego o pobicie, do którego miało dojść podczas zatrzymania Chilijczyka próbę kradzieży samochodu piłkarza. 

Mężczyźni "trafili" na siebie w lutym tego roku kiedy to Sagardia wybił okno w lamborgini Sharaawy'ego i próbował dostać się do środka pojazdu. Sportowiec wybiegł z mieszkania przyjaciela u którego przebywał, przępędził potencjalnego złodzieja, a następnie sam go zatrzymał i przekazał w ręce policji. 

Tak też miała skończyć się ta historia - Jose Carlos Sagardia został skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak skazany odpowiedział złożeniem przeciwko swojej ofierze własnego postępowania, w którym oskarża go o pobicie, kopanie, złamanie żeber. 

Adwokat piłkarza uważa, że sprawa zostanie w sposób słuszny dla piłkarza. Według włoskiego kodeksu karnego za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do 6 miesięcy, a za pobicie z uszkodzeniem ciała w postaci m.in. choroby od 6 miesięcy do lat 3. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA