fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Ryszard Terlecki o raporcie: To jest kompromitacja NIK

Fotorzepa, Jerzy Dudek
NIK nie może opierać się na jakichś opozycyjnych gazetkach. Władze państwa musiały podejmować decyzję związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią - ocenił decyzje o przygotowaniach do organizacji wyborów kopertowych szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Na konferencji prasowej w siedzibie NIK zaprezentowano raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie tzw. kopertowych wyborów prezydenckich, które miały odbyć się w maju 2020 r.

- Organizowanie i przygotowanie wyborów na podstawie decyzji administracyjnej nie powinno mieć miejsca i było pozbawione podstaw prawnych - oświadczył prezes NIK Marian Banaś. Poinformował, że NIK skierowała zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarządy spółek Skarbu Państwa - Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Dowiedz się więcej:
Raport NIK o wyborach kopertowych. Są wnioski do prokuratury

Zdaniem szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego opublikowany raport jest kompromitacją NIK. - Władze państwa musiały podejmować decyzję związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią - skomentował.

- Nikt nie może opierać się na jakiś opozycyjnych gazetkach. Ta sytuacja, w której władze państwa musiały podejmować decyzję związane z przestrzeganiem konstytucji, demokracji, a równocześnie z narastająca wtedy pandemią wymagały nadzwyczajnych działań, ale oczywiście zgodnych z prawem - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Po publikacji raportu opozycja domaga się dymisji premiera Morawieckiego. Lewica i Konfederacja zapowiedziały, że złożą w sprawie organizacji wyborów kopertowych zawiadomienia do prokuratury.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA